עמידות ומפרט טכני של DuraCoat

DuraCoat הינו ציפוי כימי דו-רכיבי שעשוי על בסיס פולימר קשיח אשר, עמיד בפני שחיקה, השפעות של חומרי ניקוי כימיים כמו מדללים, טינרים, שמנים ותנאי שטח ומזג אוויר קיצוניים.
DuraCoat עמיד בפני עומס ישיר של עד 18 ק"ג לסנטימטר מרובע, ושל 14 ק"ג לסנטימטר מרובע בעומס נגדי. רמת הקשיות לפי עיפרון, בהתאם למפרטי הטכני של המשטח המצופה, הינה H-2H.

DuraCoat עמיד בחום של עד 300 מעלות צלסיוס. במהלך ירי "רגיל", הכלי נשק שלכם לעולם לא מגיע לטמפרטורה כזאת גבוהה. בשביל פתרונות הדורשים עמידות בטמפרטורה יותר גבוהה, כדאי להשתמש במוצר נוסף שלנו DuraHeat 2.0, אשר פותח במיוחד לשימוש בטמפרטורות גבוהות במיוחד של עד 980 מעלות צלסיוס.

DuraCoat עבר בוחן של 300 שעות שבמהלכו בוצע התזה של מי מלח על הציפוי. בוחן מסוג זה נחשב למחמיר ביותר ואפילו עולה על סטנדרטים של גימור כלי נשק המקובלים בענף.
יצרנים מובילים של כלי נשק, כמו חברת DSA, משתמשים ב- DuraCoat לצורך גימור הרובים שלהם.
בנוסף, DuraCoat הראה את עמידותו בהשפעות של תנאי שטח. אפילו בחלקים כמו "בריח" בנשק אוטומטי קל ומקלע ידני, אשר חשופים לחיכוך מועמץ, DuraCoat הפגין חוזק ואורך חיים.

בשימור נורמלי, ציפוי DuraCoat יספיק לכמה דורות. מכיוון ש- DuraCoatעמיד בתנאים חיצוניים כעצמו ומגן בפניהם את המשטח המצופה, ההרס לא מופיע תקופה די ממושכת (כ-100 שנים). בשימוש אינטנסיבי, בתנאי לחימה, בהשפעת תנאי מזג אוויר אגרסיבי אנו ממליצים לחדש את הציפוי פעם בשלוש שנים.

DuraCoat הינו ציפוי דו-רכיבי. המקשה הוא חלק בלתי נפרד ממנו והוא נחוץ להוספה ב- DuraCoat ישירות לפני תהליך הצביעה. פרופורציית העירבוב האופטימלית היא 12:1 ( 12 יחידות DuraCoat ו- 1 יחידת מקשה). כמו כן, מקובלות פרופורציות עירבוב נוספות, מ- 10:1 עד 14:1 (ככל שיש יותר מקשה, כך הגימור ייצא יותר מבריק, וככל שיש פחות מקשה, כך הגימור ייצא יותר מט).

לאחר יישום ה- DuraCoatעל המשטח, ניתן לגעת בו כבר כעבור כ- 20 דקות. להרכיב את הכלי נשק, ניתן כבר כעבור כ- 8 שעות ולהשתמש בו ללא אינטסיביות יתרה כבר כעבור יממה. "חיבור מלא" ומתן מאפיינים סופיים מתרחשים במהלך 4 שבועות, שבסופם DuraCoat מתאחד עם המשטח עליו הוא מצופה.
פרק זמן כזה נחוץ בשביל קבלת תוצאה מיטבית, שמירה על גמישות וייחודיות התרכובת, המסוגלת לעמוד בפני עומסים האקסטרימליים ביותר ותנאים חיצוניים, מה שיגרום לעמידות מעולה בפני שחיקה.
לצורך תהליך פילמור (polymerization) מהיר יותר אנו ממליצים להשתמש ב – DuraCoat Quicken.