DuraCoat מלכתחילה פותח בשביל צביעת כלי נשק, בהתחשב כל המפרטים הדרושים לכך. יחד עם זאת, DuraCoat מתאים ליישום בתנאים ביתיים, לא דורש מיומנויות קודמות וציוד ספציפי.

הוראות עבודה מקוצרות:
1) מה כוללת הערכה:
• הוראות עבודה בשפה העברית 
• מרסס צבע בספריי של Preval
• מנקה שומנים (בשביל לנקות את משטח העבודה לשומנים ולכלוכים אחרים)
• צבע DuraCoat (צבע, בערכות הסוואה יש מספר צבעים לפי בחירתכם)
• מקשה (המרכיב השני הנחוץ בשביל יישום הצביעה עם DuraCoat)
• מזרקים (בשביל מדידת פרופורציות הערבוב של DuraCoat והמקשה)
• נייר שיוף (בשביל ליטוש על משטח ליצירת שריטות קלות לצורך חיבור טוב של DuraCoat עם המשטח)
• בד ניגוב אנטיסטאטי (בעזרתו ניתן לנקות את המשטח עם מנקה שומנים)
• בקבוק ערבוב של DuraCoat עם המקשה
• שבלונת הסוואה (מגיעה עם ערכות הסוואה)

2) תכינו את המשטח ליישום של DuraCoat
• נדרש לעבור על פני המשטח עם נייר שיוף עדין (גרעין 400-600, או סקוטשברייט).
• לאחר מכן, יש להרטיב את בד הניגוב בעזרת מנקה שומנים ולנקות את המשטח אותו נדרש לצבוע.

3) תערבבו את הכמות הנדרשת של DuraCoat ומקשה
• פרופורציית הערבות המומלצת היינה 12 ל- 1 (12 יחידות DuraCoat ויחידה 1 של מקשה).
• בשביל מדידת הפרופורציות ניתן להשתמש המזרקים הכלולים בערכה.

4) צביעת עם DuraCoat בעזרת מרסס צבע בספריי Preval מתוך הערכה
• את התערובת המוכנה של DuraCoat והמקשה תרססו על המשטח בעזרת מרסס אוניברסלי Preval, הכלול בערכה.
• תמתינו כ- 10-15 דקות, ותרססו שכבה נוספת.
• כמות שכבות אופטימלית 2-4 (באזורים היותר חשופים לשחיקה ניתן לעשות 5-6 שכבות)
• להרכיב את הכלי נשק, ניתן כבר כעבור כ- 8 שעות ולהשתמש בו ללא אינטנסיביות יתרה כבר כעבור יממה.
• כעבור כשבוע ניתן להשתמש בכלי נשק באופן נורמלי.
• כעבור כארבע שבועות ניתן להשתמש בכלי נשק בתנאים קיצוניים.

הוראות עבודה מפורטות:
1) הכנת המשטח:
א. מתכת / פלסטיק
תפרקו את הכלי נשק או את האביזר המיועד לצביעה עד לשלב האפשרי לפירוק בשבילכם. תנקו ותסירו שומנים מכל החלקים. לצורך ניקוי משומנים רצוי להשתמש במסיר שומנים TrueStrip.
תנקו את המשטח בעזרת הרטבת בד ניגוב אנטיסטאטי שהורטב קודם במסיר שומנים. תשפשפו את משטח העבודה בעזרת סקוטשברייט או נייר שיוף עדין (גרעין 400-600) על מנת ליצור שריטות קלות בשביל היצמדות טובה יותר של DuraCoat. לאחר מכן, תנגבו שוב את המשטח בעזרת בד ניגוב שהורטב במסיר שומנים.
* כלי נשק שעברו ציפוי אנודייז (אלומיניום) – נדרש להסיר את הציפוי בעזרת ניקוי חול.
במידת היכולת, רצוי לעבד את משטח המתכת בעזרת ניקוי חול. יש להשתמש בניקוי חול עדין כמו "אלומיניום אוקסיד". אין להשתמש בניקוי חול "רגיל" בגלל הגרעין העבה של החול שעלול ליצור חורים קטנים במשטח המתכת. כאמור, לא חובה להשתמש בניקוי חול. בנוסף, ניתן לעבד את המשטח בעזרת נייר שיוף (גרעין 120/240/320/400), סקוטשברייט או חומר אחר דומה הנמצא בהישג יד. תהליך זה ייצור שריטות קלות אשר יעזרו להיצמד טוב יותר עם DuraCoat. לאחר מכן, יש לנגב שוב את המשטח בעזרת בד ניגוב שהורטב במסיר שומנים.
ב. עץ
לצורך צביעת עץ חשוף נדרש לעבד אותו בעזרת נייר שיוף (גרעין 120-320), לנקות משאריות השבבים בעזרת לחץ אוויר ואחרי זה ניתן לצבוע עם DuraCoat.
עץ המצופה על בסיס שמן, דורש הכנה יסודית יותר. נדרש לנקות את המשטח עם מסיר שומנים עד היעלמות כל הסימנים ולכלוכים. במידה ואפשרי, רצוי להסיר את הציפוי על בסיס שמן שאותו תירצו לצבוע (לא חובה). לפני הצביע עם DuraCoat, יש לשפשף את המשטח בעזרת נייר שיוף 400, מה שישפר את החדירה של DuraCoat לתוך העץ. לאחר מכן, יש לנקות משאריות השבבים בעזרת לחץ אוויר ואחרי זה ניתן לצבוע עם DuraCoat.
עץ המצופה בלקה ופוליש, יש לנקות בעדינות עם מסיר שומנים, יש לנסות קודם על חלקו הפחות חשוף של הנשק. במידה יש פגיעה בלקה, יש לבחור מסיר שומנים אחר. לאחר ניקוי והסרת שומנים מהמשטח המצופה בלקה או פוליש, יש לשפשף את המשטח בעזרת נייר שיוף 600 או סקוטשברייט. לאחר מכן, תנגבו שוב את המשטח בעזרת בד ניגוב שהורטב במסיר שומנים.
ובכן, תסירו שומנים מהמשטח, תשפשפו (בהתאם לחומר הנגיש לרשותכם), תנקו משאריות השבבים בעזרת לחץ אוויר ותנגבו את המשטח שוב עם נייר בד אנטיסטאטי ספוג במסיר שומנים.
תעטפו היטב את כל המשטחים והחריצים שהצבע לא אמור להגיע, בעזרת נייר דבק. לאחר שסיימתם עם הכנת השטח, ניתן לעבור לשלב הבא של ערבוב הצבע עם המקשה.

2) ערבוב הצבע עם המקשה:
תנערו את הבקבוק עם DuraCoat עוד במשך 4-5 דקות לאחר שתשמעו שהכדור המתכתי התחיל להתנער בתוך הבקבוק (במצב עמידה על המדף, בקבוק עם DuraCoat מייצר משקע).
נדרש לערבב את DuraCoat בפרופורצייה של 12:1 ( 12 יחידות DuraCoat ו- 1 יחידת מקשה). כמו כן, מקובלות פרופורציות ערבוב נוספות, מ- 10:1 עד 14:1 (ככל שיש יותר מקשה, כך הגימור ייצא יותר מבריק, וככל שיש פחות מקשה, כך הגימור ייצא יותר מט).
*שיטה נכונה לצורך ערבוב המרכיבים במידה ואין ברשותכם מזרקים וכפיות דידה, היא בעזרת כפות מטבח. 4 כפות של DuraCoat וכפית אחת של המקשה (או במידה ונדרשת כמות קטנה יותר, 2 כפות DuraCoat וחצי כפית מקשה)
ברגע שערבבתם DuraCoat עם המקשה, התרכובת המוכנה כשירה ליישום עד 4 שעות. לאחר מכן, אסור להשתמש בצבע.

3) תהליך הצביעה:
ניתן לצבוע עם DuraCoat בעזרת מרסס צבע, איירבראש, מערכת HVLP (מומלץ דיזה 0.5), מרסס צבע בספריי של Preval.
הטמפרטורה האופטימלית לצביעה היינה 20-22C. המשטחים שעליהם מיושם DuraCoat צריכים להתאים את טמפרטורת הסביבה. לפני תהליך הצביעה, מומלץ לנסות את המרסס צבע שלכם (או ציוד אחר שיש ברשותכם) על חלק כלשהו (לדוגמא חתיכת קרטון).
כאמור, DuraCoat מוכן לצביעה כבר לאחר הערבוב עם המקשה. חשוב להדגיש, שקיימים מקרים בהם נדרש להוסיף מדלל לתוך DuraCoat על מנת לעשות אותו יותר דליל (לדוגמה, כשהריסוס לא נעשה באופן אחיד, או כש- DuraCoat סמיך בשביל הציוד שלכם). לדלל DuraCoat ניתן בעזרת המדלל שבתוך הערכה בלבד. הוספת כל חומר אחר יפגע בתרכובת הצבע והמאפיינים של DuraCoat. לצורך ריסוס אחיד, יש להוסיף מדלל (מקסימום 20% מהתרכובת המוכנה של DuraCoat). כמו כן, ניתן גם להגדיל את לחץ האוויר של ציודכם.

4) צביעה בגוון אחיד:
DuraCoat רצוי לצבוע במספר שכבות. תרססו בצורה אחידה ובתנועה חלקה במרחק קבוע (כ 10-20 ס"מ) מהמשטח. ברגע שהמשטח מצופה בשכבה ראשונה, תמתינו 3-5 דקות לפני השכבה הבאה.
חלקים שהם חלק מהמנגנון המכאני של כלי הנשק או חלקים שנכנסים לתוך חריצים, נדרש לצפות ב 3-4 שכבות בשביל שמירה על עובי מספיק גדול ועמידות ארוכת תווך בחיכוך. חלקים החשופים להשפעות חיצוניות הגדולות ביותר ניתן לצפות ביותר שכבות (5-6) לצורך עמידות נוספת של הציפוי.

5) צביעה בהסוואה וצביעה במספר צבעים:
שכבה בסיסית של DuraCoat ( צבע ראשון) מיושמת כפי שפורט לעיל. תתנו למשטח להתייבש במשך 1-2 שעות לפני הדבקת שבלונה ראשונה. אחרי שצבעתם בצבע השני על השבלונה המודבקת, נדרש להמתין שוב במשך 1-2 שעות לפני הדבקת שבלונה שנייה (מספיק שכבה אחת). תחזרו על הפעולה בהתאם לציור של ההסוואה וכמות הגוונים בו. כעבור 2-3 שעות של הצביעה בשכבה האחרונה, ניתן להוריד בעדינות את כל השבלונות. ניתן להאיץ את התהליך של הייבוש בעזרת חימום תרמי  של 44C במשך כ-15 דקות (תתנו לציפוי להתקרר לטמפ' החדר לפני שכבת הצבע הבאה). ייתכן ויהיה נוח להמתין יום למחרת בשביל שכבת צבע חדשה במקום להמתין 1-2 שעות.
*** לעולם אל תבצעו חימום תרמי למשטחי עץ!

6) צביעת משטחי ואביזרי עץ:
תצבעו שכבה אחת מלאה של DuraCoat על כל המשטח עד שלא יראו את העץ בכלל. תתנו למשטח להתייבש במשך כשעתיים. אחרי שתחזרו לעבוד על המשטח, תוכלו לשים לב שהמשטח אינו חלק ורואים את השבבים של העץ בולטים. תשפשפו בעזרת נייר שפשוף גרעין 400 עד שהמטח יהי מספיק חלק עבורכם. תנקו את המשטח משאריות השבבים ותצפו בשכבה נוספת. בהתאם לסוג העץ, סביבה חיצונית ולחות, ניתן לחזור על הפעולה מספר פעמים עד קבלת תוצאה רצויה. לעולם אל תבצעו חימום תרמי למשטחי עץ בשביל קיצור זמן הייבוש בין שכבות הצבע!

7) טיפים:
תרססו DuraCoat במרחק 10-20 ס"מ מהמשטח, בהתאם לציוד שברשותכם ואפקט רצוי. שכבה אופטימלית של הציפוי הסופי היינה – 1MIL. שכבה יותר עדינה נדרשת בחלקים מכאניים, שכבה יותר עבה בחלקים החשופים לשחיקה מיריבת. כדאי לצבוע בשכבות נוספות חלקים פינתיים, ניצרה, עצר המחלק ואזורים אחרים החשופים לעומסים כבדים ושחיקה. הציפוי בחלקים אלו יכול להגיע עד 1.5MIL.
במקרה ונפל לכלוך או אבק על המשטח במהלך הצביעה, תיקחו חתיכת בד מורטבת במסיר שומנים ותנקו את הלכלוך בעדינות. כעבור שעתיים של צביעה, לנקות ולהוריד את הציפוי יהיה קשה מאוד. ניתן לשפשף בעדינות בעזרת נייר שפשוף גרעין 600-1000 או סקוטשברייט. לאחר מכן לצבוע שוב.
במידה ותחליטו לשנות את הגוון בעתיד, ניתן לשפשף את המשטח בעזרת נייר שפשוף גרעין 400-600 בלי להוריד את הציפוי לגמרי אלה רק ליצור שריטות, לנקות משומנים ולצפות DuraCoat בגוון החדש.

8) ניקוי המערכת:
DuraCoat יתייבש במערכת הצביעה שלכם, מהסיבה הזו רצוי לנקות היטב את המערכת זמן קצר לאחר השימוש. מומלץ לשטוף ולנקות את המערכת בעזרת טינר 21 (מדלל) או טינר דומה.

9) ייבוש:
לאחר יישום ה- DuraCoat על המשטח, ניתן לגעת בו בעדינות כבר כעבור כ- 20 דקות. כעבור שעה ניתן לקחת את הכלי נשק בידיים בעדינות. להרכיב את הכלי נשק, ניתן כבר כעבור כ- 8 שעות ולהשתמש בו ללא אינטסיביות יתרה כבר כעבור יממה. "חיבור מלא" ומתן מאפיינים סופיים מתרחשים במהלך 4 שבועות, שבסופם DuraCoat מתאחד עם המשטח עליו הוא מצופה.

10) ניקיון ותחזוקת הכלי נשק לאחר ציפוי ב-DuraCoat:
ניתן להשתמש בחומרי תחזוקה סטנדרטיים כעבור 24 שעות לאחר יישום ה-DuraCoat.
במדללים חזקים וחומרים אגרסיביים אחרים ניתן להשתמש כעבור 3-4 שבועות לאחר יישום ה- DuraCoat. לצורך ניקוי קנה מחומרים אגרסיביים במיוחד כמו נחושב, אבץ ואפילו עופרת – מומלץ להגן את המשטח המצופה עם DuraCoat ממגע ישיר עם חומרים אלו.

11) תיקוני צבע:
(תזכרו, ש- DuraCoatלאחר יישומו על המשטח, אינו מתבלה, כמובן אם לא מפילים אותו מסלעים בהרים. בשביל אקדח מצופה ב- DuraCoat לא תידרש צביעה מחודשת במהלך כ- 100,000 הוצאות מנרתיק).
תנקו משומנים ולכלוכים את המשטח בעזרת מסיר שומנים וחתיכת בד נקייה. בעדינות תשפשפו עם סקוטשברייט או נייר שפשוף גרעין 1200-1500. תסירו את שאריות האבק ותנגבו שוב עם חתיכת בד ספוגה במסיר שומנים. תצבעו עם DuraCoat.

12) תוקף הצבע:
התוקף של DuraCoat הינו עד 18 חודשים, במידה והוא ארוז ומאוחסן במקום קריר וחשוך. התוקף של המקשה (Hardner) הינו 6 חודשים, אך ניתן להאריך אותו, בשביל זה נדרש לשמור אותו במקפיא (כמובן שלא עם מוצרי מאכל ביחד). כך, התוקף שלו יהיה עד 12 חודשים. כל פעם במהלך סגירת המיכל עם המרכיבים, תוודאו שהמכסה נקי ונסגר בצורה טובה ואטומה.