שאלות ותשובות על DuraCoat

אין לי נסיון בציפוי כלי נשק, סביבת עבודה מיוחדת וציוד מקצועי. האם אני יכול להשתמש במוצרי DuraCoat במידה מירבית, ללא הכשרה ?
ללא ספק! DuraCoat מאוד קל לשימוש. עם מוצרי DuraCoat יכול להשתמש כל אדם ובכל סוג מבנה או חדר, מספיק לפתוח חלון בשביל איוורור ולפעול לפי הוראות עבודה. DuraCoat פותח במיוחד בשביל להפשיט את תהליך צביעת הנשק וצביעה בכלל. אין צורך בהכנות מקדימות כמו חימום ושריפה, וגם אין צורך בפעולות אחרות הדורשות ציוד מיוחד. נדרש רק לנקות מלכלוכים ושומנים את המשטח (בעזרת מסיר שומנים יעודי - TrueStrip) טרם הצביעה, לשפשף בעזרת נייר שפשוף (גרעין 400) על מנת ליצור שריטות קלות לצורך היצמדות מיטבית של הציפוי. במידה ואין ברשותכם מרסס צבע "איירבראש" קטן, אנו מציאים לכם ערכה יעודית הכוללת מרסס ספריי מיוחד (Preval) בשביל היתכנות הצביעה.

במידה ואני אתקל בבעיות שיכולות לקרות בתהליך השימוש ב- DuraCoat, מה עלי לעשות ?
במידה ואתם צריכים עזרה מכל סוג שהוא, באתר www.duracoat.co.il מופיעים פרטים ליצירת קשר, שם תוכלו למצוא טלפון של שירות התמיכה שלנו. שירות התמיכה הטכנית שלנו זמין בימי חול בשעות עבודה, על מנת לעזור לכם בכל שאלה. כמו כן, אתם יכולים ליצור איתנו קשר באימייל duracoatisrael@gmail.com

עד כמה עמיד DuraCoat ?
בשימור נורמלי, ציפוי DuraCoat יספיק לכמה דורות. מכיוון ש- DuraCoat עמיד בתנאים חיצוניים כעצמו ומגן בפניהם את המשטח המצופה, ההרס לא מופיע תקופה די ממושכת (כ-100 שנים). בשימוש אינטנסיבי, בתנאי לחימה, בהשפעת תנאי מזג אוויר אגרסיבי אנו ממליצים לחדש את הציפוי פעם בשלוש שנים.

מה זה DuraCoat ?
DuraCoat – זהו ציפוי כימי דו-שכבתי אשר יוצר שכבה הגנה חזקה משריטות, קורוזיה והשפעות חיצוניות אחרות. להבדיל מציפויים וצבעים אחרים, DuraCoat נוצר במיוחד בשביל נשק חם ולשימוש בתנאים קשים וקיצוניים. לאחר מבחנים ובדיקות שנעשו בשטח שבהם התגלו תכונותיו היוצאות דופן של DuraCoat, השימוש בו נעשה לא רק בתעשיית כלי הנשק, אלה גם במקומות אחרים הדורשים הגנה וגוון צבע בו זמנית.

האם DuraCoat כולל בתוכו טפלון ?
לא. טפלון הינו שכבה כימית לצורך חיכוך מיטבי. הטפלון אינו מיועד לשימוש בתנאים קיצוניים. DuraCoat כולל בתוכו תכונות אלסטיות וחוזק, היוצר בסופו של דבר הגנה מפני תנאים חיצוניים כמו מכות, שריטות, אש, מים ועוד.

האם נדרש שיהיה ברשותי איזור עבודה ספציפי, כדי שאוכל ליישם את מוצרי DuraCoat ?
כלל לא! DuraCoat יכול לרכוש כל אחד ולהשתמש בו אפילו בבית. רק נדרש לוודא שקיים אוורור והגנה מפגיע על אביזרים לא רצויים (רהיטים, קירות וכו').

איך מתבצעת הצביעה עם
DuraCoat ?
 DuraCoat מיושם בעזרת ריסוס. התוצאה המיטבית מתקבלת בעזרת שימוש באיירבראש.

האם ניתן ליישם את DuraCoat בעזרת מכחול ?
לא, כלל לא. DuraCoat מיועד אך ורק ע"י ריסוס. התוצאה המיטבית מתקבלת בעזרת שימוש באיירבראש. כמו כן, אנו ממליצים לבצע את הצביעה בעזרת מרסס צבע בספריי של Preval.
 
אם DuraCoat כל כך פשוט ליישום, למה קיימות סדנאות ?
הסדנאות מיועדות בשביל לימוד ניואנסים והיבטים טכניים עבור חברות ומעבדות כלי נשק, לצורך מתן פתרונות מסחריים.

איזו כמות של DuraCoat נדרשת בשביל ציפוי אקדח או רובה ?
הכל תלוי בגודל כלי הנשק שלכם. לדוגמא, 120 גרם מ- DuraCoat יספיק בערך לציפוי 1-2 רובים, או לחילופין ל 2-4 אקדחים או 10-15 סכינים.

האם ניתן להשתמש בשבלונות מספר פעמים ?
כן. ברוב השבלונות אפשר להשתמש עד 2-3 פעמים.

האם נדרש מסיר שומנים יעודי ?
כן, בוודאי. קיימים מסירי שומנים מסוימים, בעיקר אלו שמשתמשים בהם בתעשיית הרכב ותעשיית המכניקה, אשר יכולים להשאיר שאריות וסימנים או ציפוי דק על המשטח. באופן הזה, ייתכן שהדבר יגרום לסוג של מחסום בין המשטח לבין DuraCoat, וכתוצאה מכך החיבור של הציפוי עם המשטח יהיה חלש. מסיר שומנים TrueStrip פותח במיוחד לצורך פתרון בעיות מהסוג הזה. TrueStrip – זהו מסיר שומנים וחומר ניקוי, אשר מסוגל לנקות מכל לכלוך את משטח כלי הנשק, או כל משטח אחר, ללא השארת סימנים שיכולים להפריע במהלך הציפוי.

האם נדרש חומר מיוחד בשביל ניקוי האיירבראש ?
חומרים רגילים כמו טינר 21 (מדלל) יכולים לתת את הפתרון. אך בשביל שמירה מיטבית על הציוד, מומלץ להשתמש ב- Reducer (מדלל) המסופק יחד עם ציפוי DuraCoat. ה- Reducer מנקה באופן מיטבי שאריות של DuraCoat, מונע התייבשותם ושומר על הציוד.

מתי רצוי לדלל DuraCoat עם ה- Reducer?
הכל תלוי בתוצאה שאתם רוצים להשיג, טכניקת הצביעה שלכם, תנאים אקליים וסביבה חיצונית, וכמובן הציוד שיש ברשותכם. סימן וודאי לצורך בשימוש של ה- Reducer הינו אי-חלקות וחספוס של שכבת הציפוי – זה אומר שהחומר סמיך מדי. תמיד צריך להיות מוכן להוסיף את ה  Reducerלתוך DuraCoat, בהתאם לטמפרטורת האוויר והאקלים. לדוגמה, כאשר יש לחות גבוהה, ייתכן ויהיה ריסוס מרובה מדי – DuraCoat במקום רסס יהפוך לענן. וההפך, כאשר יש אוויר יבש – הריסוס יתייבש בחלקו ולא יגיע עד למשטח. כל הסימנים האלה אומרים על כך שנדרש להשתמש ב- Reducer.

האם ניתן לערבב צבעים על מנת לקבל גוונים חדשים ?
כן. ניתן לערבב בין כל הצבעים של DuraCoat. למרות שיש מגוון רחב של גוונים מוכנים, אתם יכולים ליצור את הגוון המועדף עליכם.

עד כמה מהר DuraCoat מתייבש לגמרי ומוכן לשימוש ?
לאחר יישום ה- DuraCoat על המשטח, ניתן לגעת בו כבר כעבור כ- 20 דקות. להרכיב את הכלי נשק, ניתן כבר כעבור כ- 8 שעות ולהשתמש בו ללא אינטנסיביות יתרה כבר כעבור יממה. ניתן לירות מהכלי נשק אחרי יממה, אך בשביל וודאות מלאה אנו ממליצים לחכות מספר ימים. "חיבור מלא" ומתן מאפיינים סופיים מתרחשים במהלך 4 שבועות (תלוי בתנאי האקלים ועובי הציפוי), שבסופם DuraCoat מתאחד עם המשטח עליו הוא מצופה.
פרק זמן כזה נחוץ בשביל קבלת תוצאה מיטבית, שמירה על גמישות וייחודיות התרכובת, המסוגלת לעמוד בפני עומסים האקסטרימליים ביותר ותנאים חיצוניים, מה שיגרום לעמידות מעולה בפני שחיקה.
הקסם הוא ש- DuraCoat מתייבש מצידו החיצוני לתוך צידו הפנימי, וכך הוא נהפך עמיד בפני השפעות פיזיות וכימיות. בסופו של דבר, הציפוי נהיה חזק ואלסטי בו זמנית.

האם ניתן לצבוע משטחי עץ בעזרת DuraCoat?
כן. נדרש לנקות את המשטח בעזרת מסיר שומנים TrueStrip, לצפות בכמות שכבות נדרשת של DuraCoat בשביל קבלת תוצאה רצויה, להשאיר להתייבש למשך יממה. בשום בפנים ואופן לא לחשוף לחימום תרמי.

קורוזיה, מי מלח, לחות – האם זה יציל את DuraCoat?
כלי נשק או משטח המצופה ב- DuraCoat לא יחליד, לעולם ! אחד מהיתרונות הרציניים והייחודיות של DuraCoat – עמידות מיטבית בפני תנאי סביבה בעלת מליחות ולחות גבוה, בה מתגה קורוזיה וחלודה. (בשביל תוצאה כזאת נדרש לוודא לפני הצביעה עם DuraCoat, שהמשטח המתכתי נקי משאריות הקורוזיה). DuraCoat הינו אמצעי מצוין ואמין בשביל הגנה מבעיות לא נעימות.

כמה זמן תוקף יש ל-
DuraCoat ?
התוקף של DuraCoat הינו 12-18 חודשים, במידה והוא ארוז ומאוחסן במקום קריר וחשוך. התוקף של המקשה (Hardner) הינו 6 חודשים, אך ניתן להאריך אותו, בשביל זה נדרש לשמור אותו במקפיא (כמובן שלא עם מוצרי מאכל ביחד). כך, התוקף שלו יהיה עד 12 חודשים.

האם ציפוי DuraCoat יכול לנמוס או להישרף על הנשק, לדוגמה על קנה ?
DuraCoat מסוגל לעמוד בטמפרטורה של עד 300 מעלות צלסיוס. במהלך ירי "רגיל", הכלי נשק שלכם לעולם לא מגיע לטמפרטורה כזאת גבוהה. בשביל פתרונות הדורשים עמידות בטמפרטורה יותר גבוהה, כדאי להשתמש במוצר נוסף שלנו DuraHeat 2.0, אשר פותח במיוחד לשימוש בטמפרטורות גבוהות במיוחד של עד 980 מעלות צלסיוס.

עד כמה קל להסיר DuraCoat מהמשטח המצופה?
בכלל לא קל. תכונותיו האלסטיות של DuraCoat ועמידותו בפני השפעות מכאניות לא מאפשרות להסיר את הציפוי בשיטות הרגילות. הדרך הראשונה להסרת DuraCoat – היא בעזרת חומר יעודי (DuraCoat  Retarder) אשר ניתן לרכוש מהאתר שלנו תחת קטגורית "מרכיבי DuraCoat". הדרך השניה היא בעזרת ניקוי חול (מומלץ להשתמש בניקוי חול עדין, כמו אלומינים אוקסיד). בדרך השניה רצוי להיעזר בבעל מקצוע מורשה.

שלום רב! אני מעוניין בצביעה של אקדח ועוד כמה אביזרים. נתקלתי באינטרנט בצבע של המותג "Cerakote". גם כן תוצרת ארה"ב ותכונות מוצר לא רעות. מבחינת מחיר, החומר עולה בערך כמו DuraCoat. השאלה היא – מהו ההבדל בין הציפוי שלכם ומהן היתרונות והחסרונות שאני צריך לקחת בחשבון בבחירת המותג? תודה מראש!
שלום רב! אנו מודים לך על פנייתך ונשמח לעזור כדי שתוכל לקבל את ההחלטה הנכונה והמשתלמת עבורך. לפני הכל, צריך לשים לב על כך, שציפוי "Cerakote" עשוי על בסיס קרמי, והמותג שלנו עשוי על בסיס פולימר קשיח. מכאן יוצא שכתוצאה מפגיעה פיזית (מעיכה וכו') על הציפוי הקרמי יופיע סדק, אשר יחשוף את המתכת (הגדלת סיכוי להופעת קורוזיה וגורמים שליליים אחרים). לאומת זאת, בציפוי DuraCoat ,בגלל התרכובת הפולימרית שלו, המבנה של החומר הינו גמיש יותר והוא מקבל את צורת המעיכה (בדומה לגרב) וכך הוא ממשיך להגן על המתכת.

יצוין כי, המותג שלנו פותח בשביל כוחות לחימה של ארה"ב בשנת 2001 ולכן הציפוי שלנו הינו בעל תכונות ייחודיות לצורך הגנת מגוון משטחים (מתכת, פלסטיק, עץ) מהשפעות חיצוניות שליליות. חוץ מזה, חשוב לציין את הפשטות והקלות של יישום הציפוי.

ללא תלות בכישורכם, כל אחד יכול לצבוע בעזרת
DuraCoat ללא נסיון קודם ובתנאים ביתיים (מספיק לפעול בהתאם להוראות עבודה המצורפות יחד עם המוצר). לאומת זאת, היישום של Cerakote לא פשוט ולא קל בכלל. קודם כל, הצבע הזה דורש אפיה ארוכה בטמפרטורות גבוהות (300’ C) בתנור תעשייתי לצורך תוצאה מיטבית בשביל הגנה מלאה של המשטח, בנוסף לזה, את האפייה נדרש לבצע אחרי כל שכבת צבע נוספת (בהתאם לעובי הרצוי). חשוב לציין שמשטחי עץ בתאנים כאלה כבר לא ניתן יהיה לצבוע ובבשביל משטחי מתכת יידרש המון זמן וציוד תעשייתי ייעודי.

בהמשך, לא נשכח שלהבדיל ממותגים אחרים, DuraCoat מציע מגוון עשיר של צבעים (96 צבעים בסיסיים + ניתן לערבב אותם כדי להגיע לגוונים נוספים, צבעים טקטיים, צבעים זוהרים ועוד).

דבר נוסף חשוב הוא – הסרת הציפוי. במקרה של Cerakote, תידרשו להסירו בעזרת ניקוי חול בלבד ובמקרה של DuraCoat קיים חומר יעודי שפותח במיוחד בשביל להסיר את הציפוי.

כמו כן, נשים לב שבאתר הרשמי של Cerakote מצויין כי אין אפשרות לספק את החומר לישראל לאדם פרטי.

בהתבסס על כל האמור לעיל, אמו ממליצים להשתמש בציפוי
DuraCoat. בעזרתו תוכלו לבצע את המשימה הנדרשת באופן פשוט וקל ברמה מקצועית. לצורך מידע נוסף אודות המוצר, תרגישו בנוח לפנות אלינו ואנו נשמח לעזור לכם תמיד! מאחלים לכם הצלחה ומקווים לראותכם בין הלקוחות הקבועים שלנו!

למה יצרנים אחרים של צבעים וציפויים מתמקדים בקשיחות ולא מדברים על גמישות ?
ככל שקשיח יותר – טוב יותר, אמירה כזאת שייכת לעבר (old school). מוצק זה קשיח, וקשיח זה עדין ושברירי! שבריריות מובילה לסדקים, קילופים ושריטות. DuraCoat בגלל הגמישות שלו מבטל את הסיכוי של סדקים לגמרי ובמרבית המקרים גם שריטות.